Geniusz GO!

Marki:

Znakomita gra logiczna dla całej rodziny. Ćwiczy również pamięć!

Oferta ograniczona czasowo:
34,61 zł 44,95 zł -23%
Brutto
Oczekiwanie na dostawę
Opis

Geniusz Go! to młodsza odmiana legendarnego Geniusza, jednej z najpopularniejszych gier logicznych na świecie. Podstawowa wersja sprzedała się w milionach egzemplarzy i doczekała się wielu kontynuacji. Do dziś jest to jedna z najbardziej grywalnych gier logicznych. 

Zawartość gry:

W skład gry wchodzi 126 żetonów w sześciu różnych kolorach. Są one wykonane z bardzo twardej tektury, co sprawia że gra powinna zachować swój dobry wygląd przez dłuższy czas. Kafelki są podzielone na sześć kolorów, a w zasadzie na sześć symboli, które gracze podczas rozgrywki będą musieli zbierać.

geniusz go

Rozgrywka:

Zasady gry i sama rozgrywka są niebywale proste. Losujemy trzy kafelki, które ustawiamy w centrum pomiędzy graczami. Następnie gracz losuje jeden kafelek i sprawdza, czy jest on tożsamy z jednym z tych, które już leżą na stole. Jeśli tak, to możemy zabrać te dwa sparowane kafelki i dołożyć nowy na środek stołu tak aby w centrum znajdowały się trzy żetony. Jeśli nie, to wylosowany kafelek kładziemy obok tych które już są na środku stołu. Po dobrym wylosowaniu pierwszego kafelka gracz może też podjąć bardziej ryzykowną decyzję – może wylosować kolejny kafelek, który także musi zgadzać się z tymi w centrum. Jeśli się zgadza, to zgarniamy obydwie pary, jeśli jednak nie trafimy to wszystkie wylosowane kafelki trafiają na środek stołu. W przypadku kiedy na środku stołu znajduje się kilka żetonów tego samego koloru to wylosowanie odpowiedniego koloru sprawi, że będziemy mogli zabrać do swojej puli wszystkie pasujące kafelki.

geniusz go gra

Po wylosowaniu niebieskiej gwiazdki gracz dobrał jeszcze pomarańczowy sześciokąt. Niestety nie mamy takiego symbolu na środku stołu, więc obywa żetony trafiają teraz na środek stołu.

geniusz gra

Kolejny gracz dobrał niebieską gwiazdkę oraz zaryzykował i dobrał żółte słońce. Może w tym momencie zabrać trzy niebieskie gwiazdki i dwa żółte słońca do swojej puli albo zaryzykować i dobrać kolejny kafelek.

Cel gry:

Gra toczy się do momentu, w którym jeden z graczy osiągnie pełną pulę 42 żetonów (7 żetonów w 6 kolorach) lub 30 w wersji 4-osobowej (5 żetonów w 6 kolorach). Ten, kto zrobi to jako pierwszy ten wygrywa grę. Żeby ułatwić nam nieco te trudne zadanie i urozmaicić rozgrywkę wprowadzono dwie dodatkowe zasady:
– Kolejka najsłabszego koloru – jeśli w swoim polu mamy jeden kolor, którego mamy najmniej (albo wręcz wcale) i kolor tego kafelka znajduje się na środku stołu, to zamiast wykonać standardową kolejkę możemy wziąć ten kafelek ze środka stołu na swoją stronę i w ten sposób zakończyć kolejkę.
– Dodatkowe zagranie – po uzupełnieniu koloru (7 żetonów) otrzymujemy dodatkową kolejkę.

geniusz gra planszowa

W tym przypadku jeśli na środku stołu leży czerwony żeton to gracz w swojej kolejce może go dobrać do puli, bo czerwony jest jego jedynym najsłabszym kolorem.

Możemy więc powiedzieć, gra sprowadza się do losowania kafelków i podejmowaniu decyzji czy ryzykujemy i dobieramy kolejne, czy też może gramy bardziej asekuracyjnie i bezpiecznie bierzemy to co już jest na stole. Taki mechanizm gry znany jest pod nazwą „press Your luck” i bardzo często stosuje się go w różnych teleturniejach, programach rozrywkowych czy też właśnie niektórych grach planszowych. W przypadku tej konkretnej gry nasze ryzyko związane jest przede wszystkim z tym, że każdy nasz błąd ułatwia następny ruch naszemu przeciwnikowi (będzie miał więcej żetonów na środku stołu, więc łatwiej będzie wylosować mu te odpowiednie). Poza tym gracze nie mają większego wpływu na to co dzieje się na stole.

geniusz gra planszowa

Małe poręczne pudełko. Sama gra która zajmuje bardzo mało miejsca, więc nada się także na podróż.

Podsumowanie:

Geniusz Go to trochę inna gra niż legendarny pierwowzór. W zminiaturyzowanej wersji Geniusza mamy trochę więcej losowości względem oryginału, co pewnie jednym się spodoba bardziej, a innym mniej. Z drugiej strony gra jest dzięki temu dużo prostsza i mniej wymagająca, co sprawia że nawet najmłodsi gracze będą mogli w tę grę zagrać, zwłaszcza że starsi nie będą mieć w tej rozgrywce przewagi.

Szczegóły produktu
Opinie
Brak komentarzy
Powiązane produkty

92,39 zł 119,99 zł -23%
Czy potrafisz odszukać w azjatyckiej dżungli wszystkie zwierzęta, które wskazano w zadaniu, i ukryć pozostałe? DŻUNGLA, zawierająca 80 zadań i dwustronną planszę, to właściwie dwie gry w jednej.  Strona dzienna...

43,88 zł 56,99 zł -23%
Czy potrafisz odnaleźć brakujące połączenie? Zakręć umysł we właściwym kierunku i ułóż wszystkie zakręcone klocki łamigłówki na planszy. Wydaje się to łatwe, dopóki nie stwierdzisz, że przeszkadzają ci kołki. A na...

71,60 zł 92,99 zł -23%
Gra logiczna dla 2 graczy? Bez namysłu... Rój! Uznana przez MENSA za najlepszą grę umysłową. Wykaż się umiejętnościami strategicznego planowania, taktycznego myślenia i wyobraźnią przestrzenną. Cel - otoczyć królową...

64,67 zł 83,99 zł -23%
W "Speed Cups" każdy z graczy otrzymuje 5 różnokolorowych kubeczków i musi jak najszybciej ułożyć je w kolejności pokazanej na karcie

22,32 zł 28,99 zł -23%
Nie tej’’ to tradycyjna, popularna w Poznaniu gra karciana – oparta na pamięci i blefie. W nowej wersji odświeża – starszym, uczy – młodszych, przybliża – napływowym – piękną, poznańską gwarę! Proste zasady!...

37,72 zł 48,99 zł -23%
Polska edycja gry Hanabi. Zapakowana w metalową puszkę.  Świetna gra kooperacyjna!

Ustawienia

Udostępnij

Menu